KANCELARIA SRC WYGRYWA PRZED NACZELNYM SĄDEM ADMINISTRACYJNYM W SPRAWACH O NADPŁATĘ PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI

6 lutego 2023

Kancelaria SRC reprezentowała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym podmiot będący jednym z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie, w siedmiu sprawach dotyczących nadpłaty z tytułu podatku od nieruchomości za lata 2013-2018. 

Sprawy dotyczyły niezasadnego opodatkowania gruntów przedsiębiorcy stawką podatku od nieruchomości właściwą dla gruntów, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, mimo że ta działalność nie była na nich prowadzona.

Na wcześniejszym etapie postępowania Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzje organów podatkowych, w wyniku czego organy podatkowe wniosły skargi kasacyjne.

Naczelny Sąd Administracyjny uznał argumenty kancelarii SRC zawarte w odpowiedziach na skargi kasacyjne i uchylił niekorzystne decyzje organów podatkowych, co pozwoliło Klientowi na odzyskanie prawie dwóch milionów złotych nadpłaconego podatku.

Sprawy z ramienia Kancelarii SRC prowadziła adw. Alicja Popłonkowska-Dębińska.

„Cieszymy się, że możemy prowadzić tak ciekawe sprawy oraz że nasze usługi ułatwiają przedsiębiorcom odnalezienie się w trudnym środowisku prawno-podatkowym w Polsce i obronę ich słusznych praw” – mówi Łukasz Caban, partner kancelarii SRC.

wróć do listy artykułów

back to news list

Leading Firm Legal 500 Emea 2024