KANCELARIA SRC WYGRYWA PRZED WOJEWÓDZKIM SĄDEM ADMINISTRACYJNYM W SPRAWIE OPODATKOWANIA PODATKIEM OD NIERUCHOMOŚCI INFRASTRUKTURY KOLEJOWEJ

1 marca 2023

Kancelaria SRC reprezentowała przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym klienta, będącego jednym z największych w Europie Środkowej przetwórców nasion oleistych i producentów tłuszczów roślinnych. 

Sprawa dotyczyła niekorzystnej dla klienta interpretacji podatkowej w przedmiocie opodatkowania podatkiem od nieruchomości infrastruktury kolejowej.

W wyniku skargi złożonej przez kancelarię SRC Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał korzystny dla naszego klienta wyrok, który przełamuje dotychczasową linię orzeczniczą w zakresie interpretacji pojęcia „udostępniania infrastruktury kolejowej”, poszerzając możliwość korzystania ze zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest sukcesem naszej kancelarii, ale jest też przede wszystkim wyrokiem słusznym. Jesteśmy dumni, że nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło doprowadzić do wydania przez sąd takiego rozstrzygnięcia w sprawie, którą większość ekspertów uznawało za beznadziejną – stwierdził Łukasz Caban, partner kancelarii SRC.

wróć do listy artykułów

back to news list