KANCELARIA SRC WYPRACOWUJE UGODĘ W SPRAWIE ROSZCZEŃ GENERALNEGO WYKONAWCY I PODWYKONAWCÓW WOBEC INWESTORA

23 kwietnia 2024

Kancelaria SRC reprezentowała zagranicznego inwestora, będącego właścicielem między innymi kilku biurowców w Polsce w sprawie roszczeń wysuwanych przez generalnego wykonawcę i podwykonawców prac wykończeniowych na powierzchni biurowej o łącznej wartości 40 milionów złotych. 

W wyniku wielotygodniowej pracy i ogromnego zaangażowania zespołu kancelarii SRC, nasz Klient zawarł zestaw ugód z generalnym wykonawcą prac na powierzchni biurowej i aż 14 podwykonawcami, dla jednego z największych projektów fit-out w Polsce. 

Oprócz pogodzenia interesów inwestora, generalnego wykonawcy i podwykonawców prawnicy kancelarii musieli brać pod uwagę również wymogi banku finansującego prace oraz stanowisko bardzo ważnego najemcy, dla którego prace były wykonywane.

Sprawę z ramienia Kancelarii SRC prowadzili adwokaci Monika Urbańska i Krzysztof Mikołajczyk.

„Cieszymy się, że dzięki wytężonej pracy naszego zespołu udało się dojść do porozumienia ze wszystkimi stronami tego sporu i zaoszczędzić naszemu klientowi wieloletniego procesu sądowego oraz kosztów z nim związanych. To pokazuje, że zawsze warto szukać rozwiązania sporów poza salą sądową” – stwierdził Marcin Rogala, partner w kancelarii SRC.

wróć do listy artykułów

back to news list

Leading Firm Legal 500 Emea 2024